Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Levné osciloskopy aspoň 100 MHz 1GS/s
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 38, 39, 40  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2012, 16:48    Předmět: Citovat

Domnívám se, že gme.cz je celkem slušný distributor čínských výrobků. Často např. už nemá cenu objednávat z www.dx.com

Naposledy upravil Hydrawerk dne po listopad 12 2012, 21:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2012, 20:06    Předmět: Citovat

žij v tomhle snu blaze
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2012, 20:31    Předmět: Citovat

Máš jiné zkušenosti? Kde jsi vůbec koupil svého Rigola?
Starší video o nepovedených AD převodnících v Rigolu...
http://youtu.be/G6WH7kW-NVg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út listopad 13 2012, 2:38    Předmět: Citovat

Narazil jsem na tajemný osciloskop Unitrend UTD8102C. Je dost těžký získat o něm jakékoliv informace. Asi se prodává pouze v Asii. Web výrobce http://www.uni-trend.com zase mlčí.


UNI-T UTD8102C.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  UNI-T UTD8102C.jpg
 Velikost:  44.82 kB
 Staženo:  268 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2012, 22:31    Předmět: Citovat

REVIEW - Rigol DS2072 / DS2000 series DSO
http://youtu.be/gAY1GQEjrfc Mark Madel doporučuje www.silcon.cz
Tohle už znáte.
http://youtu.be/TRy755StMak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20 2012, 1:50    Předmět: Citovat

Slušné vlákno o Rigolu DS2072... http://www.eevblog.com/forum/reviews/first-impressions-and-review-of-the-rigol-ds2072-ds2000-series-dso/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ron



Založen: Jan 10, 2011
Příspěvky: 21
Bydliště: Křivoklátské lesy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21 2012, 18:16    Předmět: Citovat

V polovině listopadu jsem využil akci GME a koupil si o tisícovku levnější Owon SDS6062V.
Přístroj chci používat pouze občas na domácí bastlení, zkrátka na hraní, na učení se.

Po pomalém prokousání se manuálem, sice českým, ale na mnohých místech s nesrozumitelným textem (angl.nevládnem)
a leccos oproti v anglické příručce chybějící, např. v menu save, popis rekord jsem neobjevil.
Našel jsem ale český manuál k SDS8102 a tam jsem se dopátral, i když...

Při seznamování s přístrojem jsem došel až na tlačítko SAVE, a chtěl sem uložit sledovaný průběh interně(na jedno z 1-15 míst) což se mi podařilo. I načítat a prohlížet uložené šlo.

Při volbě externího úložiště přístroj chtěl vložit flešku do USBčka, nebyla-li tam.(malou 128MB to odmítlo). Vložil jsem tedy 16GB a osclil. nabídl tabulku, kde bylo možno zvolit název (s názvem čas nebo vlastním) a pak stiskem multif. knofl. M započne uložení na flešku.
To sice nastalo, ale na flešce je sice vytvořen soubor se zvoleným názvem.bin, ale prázdný!!! nula bajtů.

Také při použití tlač COPY, kdy se uloží soubor.bmp, ale je také prázdný. (totéž při použití IMAGE)
Soubory .bin lze potom prohlížet prohlížečem z přiložené placky.
Zkoušel jsem i jiné flešky 8GB, 4GB, provedl autokalibraci, načtení tov. nastavení.
Nic nepomáhá.

Ptám se zkušenějších, co dělám blbě?
není-li tomu tak, musel bych přístroj hned po novém roce reklamovat.
Kromě toho USB, se přístroj jeví, že dělá co má (snad...),když pominu, že při tom seznamování se s menu a tlačítky ten čínskej liliput občas zatuhl a pomohlo jen vypnutí nebo načtení tov. nastavení.
díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21 2012, 19:57    Předmět: Citovat

ron napsal(a):

Ptám se zkušenějších, co dělám blbě?

Nevím, tyhle problémy jsem neměl, když jsem si přístroj zkoušel v prodejně... Podařilo se mi uložit obrázky i 10MB záznam, který jsem pak doma prohlížel v prográmku. Viz někde tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=48488&postdays=0&postorder=asc&start=120
Asi bych doporučil nechat si v prodejně předvést ukládání obrázků. To asi nebude fungovat, takže pak jedině reklamace.
Tohle jsou snímky jednoho záznamu pořízeného v prodejně. Připojil jsem ke škopku výstup z foťáku.



owon software01.png
 Komentář:
políčko videosignálu

Stáhnout
 Soubor:  owon software01.png
 Velikost:  54 kB
 Staženo:  260 krát


owon software02.png
 Komentář:
řádek videosignálu

Stáhnout
 Soubor:  owon software02.png
 Velikost:  58.69 kB
 Staženo:  245 krát


owon software03.png
 Komentář:
burst videosignálu

Stáhnout
 Soubor:  owon software03.png
 Velikost:  58.39 kB
 Staženo:  250 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk1



Založen: Jul 30, 2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po prosinec 24 2012, 1:57    Předmět: Citovat

ron napsal(a):
V polovině listopadu jsem využil akci GME a koupil si o tisícovku levnější Owon SDS6062V.
Přístroj chci používat pouze občas na domácí bastlení, zkrátka na hraní, na učení se.

Po pomalém prokousání se manuálem, sice českým, ale na mnohých místech s nesrozumitelným textem (angl.nevládnem)
a leccos oproti v anglické příručce chybějící, např. v menu save, popis rekord jsem neobjevil.
Našel jsem ale český manuál k SDS8102 a tam jsem se dopátral, i když...

Při seznamování s přístrojem jsem došel až na tlačítko SAVE, a chtěl sem uložit sledovaný průběh interně(na jedno z 1-15 míst) což se mi podařilo. I načítat a prohlížet uložené šlo.

Při volbě externího úložiště přístroj chtěl vložit flešku do USBčka, nebyla-li tam.(malou 128MB to odmítlo). Vložil jsem tedy 16GB a osclil. nabídl tabulku, kde bylo možno zvolit název (s názvem čas nebo vlastním) a pak stiskem multif. knofl. M započne uložení na flešku.
To sice nastalo, ale na flešce je sice vytvořen soubor se zvoleným názvem.bin, ale prázdný!!! nula bajtů.

Také při použití tlač COPY, kdy se uloží soubor.bmp, ale je také prázdný. (totéž při použití IMAGE)
Soubory .bin lze potom prohlížet prohlížečem z přiložené placky.
Zkoušel jsem i jiné flešky 8GB, 4GB, provedl autokalibraci, načtení tov. nastavení.
Nic nepomáhá.

Ptám se zkušenějších, co dělám blbě?
není-li tomu tak, musel bych přístroj hned po novém roce reklamovat.
Kromě toho USB, se přístroj jeví, že dělá co má (snad...),když pominu, že při tom seznamování se s menu a tlačítky ten čínskej liliput občas zatuhl a pomohlo jen vypnutí nebo načtení tov. nastavení.
díky.


Jde také o to, jestli máš ty flešky dobře naformátovány, musí mít formát FAT32, jinak na ně nic neuložíš. Pokud je tak nemáš, tak je musíš přeformátovat a zadat formátovat na FAT32.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ron



Založen: Jan 10, 2011
Příspěvky: 21
Bydliště: Křivoklátské lesy

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2012, 10:22    Předmět: Citovat

to kkk1
děkuji mnohokrát za dobrou radu. Naformátoval jsem flešku na FAT32 s alokační jednotkou max. 4096 a ono to začalo nahrávat. Chybu jsem tedy dělal já, vzpomínám si že jsem to někde v manuálech četl, ale nenapadlo mě to.

I ta 128MB naformátovaná na FAT32 a al. jednotkou 1024 funguje taky!

Takže ještě jednou kkk1 díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kkk1



Založen: Jul 30, 2011
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2012, 19:58    Předmět: Citovat

NZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út prosinec 25 2012, 21:12    Předmět: Citovat

???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojta7



Založen: Sep 28, 2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2012, 12:11    Předmět: Citovat

NZ = Není zač.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st leden 09 2013, 1:22    Předmět: Citovat

citace:
Today, Tektronix launched the TBS1000 Series of digital oscilloscopes aimed at start-up businesses, schools, and serious hobbyists. (???)

Tektronix v listopadu 2012 uvedl na trh novou řadu osciloskopů TBS1000. No, tak aspoň ten název řady je nový... Můžete se smát.
http://www.tek.com/blog/tbs1000-series-debuts-%E2%80%93-professional-digital-scopes-everyone-can-afford#comments
http://www.tek.com/oscilloscope/tbs1000-digital-storage-oscilloscope
Cena není zlá. http://cz.farnell.com/tektronix/tbs1102/oscilloscope-dpo-2ch-100mhz/dp/2250024#relatedProducts Do školy se bude určitě hodit. Snad bude odolnější a trvanlivější, než ty Rigoly...
Jinak hardwarové parametry se od TDS200 z roku 1996 vůbec nezměnily... Zase mají 2500 bodů na kanál. Confused Shocked Někdo v diskuzi napsal docela trefně...
citace:
Unfortunately the serious hobbyist of today is a very well informed one. There are a plethora of online forums and blogs reviewing and dissecting in minute detail every new product that comes to market. And the sad thing is Tektronix hasn't made the grade for quite some time. And that is despite the fact that many people out there WANT to see a Tek product they can endorse! This scope is simply too little too late. The days the Tektronix badge in itself was sufficient for the price premium are quickly coming to a close. If I put one of these scopes next to an equivalently priced model from say, Rigol, there is simply no contest in terms of specs. The Tek products are not only not as good, their specs are at least an entire generation behind! Completely unacceptable from a company with an heritage like Tektronix. I would love to see marketing do a competitive comparison against the newest Rigol models and find one single reason why we should continue to buy Tek. More alarming though than this current state of affairs is that we're seeing no progress at all. Again, when looking at Rigol their pace of product development is impressive. Comparing their models from 2 to 3 years ago against the newest offerings and you see immense progress. Looking at this Tek I'm seeing essentially the same thing I saw 10 years ago. What has R&D been doing all this time? 2.5K points? You must be joking! The impression I get from this is that Tek is a dying company. Unless there is something in the works that we don't know about, I don't see how your low to mid-end business is going to survive. From someone that used to love Tek products, I am immensely disappointed. To me this product looks and feels like a rehash of a 10 year old design made in China. Perhaps this will sell to some schools that don't know any better. But forget about the "serious hobbyist" market!

24000 Kč za 100MHz Tek není špatný, ale... Kupujete si technologii z roku 1996... Ty ASICy budou furt stejné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st leden 09 2013, 20:54    Předmět: Citovat

Dovolím si upozornit na to, že GW Instek nedávno uvedl novou řadu osciloskopů GDS2000A. Jedná se o konkurenci Rigolu DS2000 a Agilentu DSOX2000. http://www.signaltestinc.com/v/vspfiles/assets/datasheet/GDS2000A%20NPI.pdf
http://www.gwinstek.com/en/product/productdetail.aspx?pid=3&mid=7&id=1349
Zanedlouho se začnou prodávat v Micronixu. http://eshop.micronix.cz/merici-technika/elektricke-veliciny/osciloskopy/digitalni/stolni/gds-2102a.html
Cena by mohla být zajímavá, ale kdo ví? V Micronixu zatím cenu nevymysleli... Tady se prodávají za 1143 dolarů, což je cca 22860 Kč... http://www.tequipment.net/InstekGDS-2102A.html
A ještě pár obrázků z provozu (hlavně pro Tomia Okamuru).
http://www.gwinstek17.com/gwinstek-Products-11925811/

Někde tady lze stáhnout návod k použití. http://www.testequipmentdepot.com/instek/oscilloscopes/gds-2102a.htm
Co se týče designu, tak je znát inspirace Agilentem a Owonem. Zaujme především slušný displej 800×600 pixelů. Také snad lze říci, že GW Instek je na asijské poměry ještě docela důvěryhodný výrobce s delší tradicí, než Rigol.



GDS2000A series.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  GDS2000A series.jpg
 Velikost:  199.16 kB
 Staženo:  271 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 38, 39, 40  Další
Strana 10 z 40

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund